ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ІНВАЛІДНОГО ВІЗКА ОСОБАМ, ЯКІ ЙОГО ПОТРЕБУЮТЬ

Дата: 21.02.2022 14:50

Фото без описуЗавдяки змінам, які відбулися в законодавстві, на сьогоднішній день  особи з інвалідністю можуть отримати  безкоштовно технічний колісний засіб пересування.

Особа з інвалідністю безоплатно може отримати такі засоби  реабілітації:

• одне крісло кімнатної або дитячої моделей з ручним керуванням терміном на два роки;
  • одне активне крісло - на два роки;
  • одне електрокрісло або електроскутер - на вісім років;
  • одне крісло з підвищеною функціональністю - на чотири роки;
  • два універсальні крісла - на чотири роки;
  • два кімнатні або дитячі крісла - на чотири роки;
  • два активні крісла - на чотири роки.

Людина з інвалідністю має можливість замінити засіб пересування на новий, однак не раніше, ніж закінчиться термін експлуатації попереднього крісла колісного.

Для отримання безкоштовного засобу реабілітації необхідно звернутися в органи соціального захисту, центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет особи з інвалідністю (далі - електронний кабінет) з заявою встановленої форми.

До заяви необхідно надати такі документи:

• паспорт громадянина України – для дорослої особи, або свідоцтво про народження – для дитини;
  • ідентифікаційний код;
  • підтвердження від МСЕК про інвалідність - для дорослих, або від ЛКК - для дітей;
  • персонально розроблену програму реабілітації, яка передбачає користування певним засобом пересування;
  • копію пенсійного посвідчення або отримувача соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії;
  • копію посвідчення, яке дозволяє отримувати допомогу і пільги від держави.

Зверніть увагу !!!!!

Від пропонованого засобу реабілітації можна відмовитися у разі корекції медичних показань, якщо це сталося в період між реєстрацією заяви і виготовленням крісла колісного. Для цього необхідно надати підтвердження необхідності змін від МСЕК або ЛКК та написати нову заяву на видачу засобу реабілітації.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

* Джерела під час підготовки статті Закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".