В Богодухові сформовано батальйон територіальної оборони

Дата: 11.02.2022 11:15

Фото без описуЗ 1 січня 2022 року в Україні набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву». Він, зокрема, передбачає створення Сил територіальної оборони.

Таким чином в Україні почнуть діяти 25 бригад територіальної оборони, які об’єднають 150 батальйонів. Постійна чисельність Сил тероборони у мирний час складатиме 10 000 військовослужбовців, але до них під час особливого періоду зможуть долучити 130 тисяч резервістів з-поміж цивільних, які пройшли відповідне навчання та уклали контракт.

В нашому місті сформований окремий батальйон територіальної оборони Богодухівського району.

Особовий склад батальйон тимчасово розмістився  в будівлі Семеноярської філії КЗ «Богодухівський ліцей № 2» Богодухівської міської ради   с.Семенів Яр. Нині в приміщенні тривають ремонтні роботи.

Бійці тероборони виконуватимуть такі завдання:

- підготовка території району, своєчасне реагування, вжиття необхідних заходів з оборони Богодухівського району у разі збройної агресії ззовні;

- посилення охорони державного кордону;

- участь у захисті населення у разі надзвичайних ситуацій;

- ліквідація наслідків бойових дій;

- участь у забезпеченні безпечного функціонування органів місцевого самоврядування;

- участь в охороні важливих об'єктів, критично важливих об'єктів інфраструктури;

- участь у здійсненні тимчасової заборони чи в обмеженні руху транспортних засобів;

- виконання заходів комендантської години та інше.

Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського і старшинського складу становить від 18 до 45 років (в особливий період – до 60 років).

Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:

- стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками та - показниками професійно-психологічного відбору;

- фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата;

- базова загальна освіта та вище;

- мотивація до військової служби;

- рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

У формування територіальної оборони не зараховують громадян: раніше засуджених до позбавлення волі за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (крім реабілітованих) або які мають дві та більше судимостей за скоєння умисних злочинів.

На військовослужбовців тероборони поширюються гарантії соціального та правового захисту, передбачені Законом України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

За інформацією щодо проходження військової служби за контрактом у підрозділі територіальної оборони звертатися за телефоном: 066-64-22-180.

Офіційна сторінка в мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/Богодухівський-окремий-батальйон-територіальної-оборони-104169368850907