Насильству немає виправдань

Дата: 25.11.2021 08:07

Фото без описуЩорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Цю акцію щорічно підтримує міжнародна спільнота. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш як 100 країн світу активізували з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року.

Власне тоді визначився зв'язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати, означені фактами та аргументами стосовного того, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини: 25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітній день боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства; 3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня - Міжнародний день волонтера; 6 грудня - річниця з дня «Монреальської різанини»; 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

Така акція стартувала і в Богодухівській громаді. Основними її завданнями є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення району з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Богодухівської міської ради закликає усіх небайдужих громадян до активних дій і “нульової” толерантності до насильства, яке не має виправдань за будь-яких обставин. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче – не прояв симпатії; твоя “хата не скраю” – ти можеш допомогти.

До проведення акції «16 днів проти насильства» може долучитися кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії; кожна організація, яка може під час акції провести будь-який захід спільно з іншими організаціями; кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.