Богодухівська міська рада

Харківська область

Штраф за паління листя і трави

Дата: 02.11.2021 13:16
Кількість переглядів: 509

Щороку восени мешканці населених пунктів активно починають наводити лад у домогосподарствах - спалюють опале листя, суху траву та інші рослинні рештки. На превеликий жаль, багато хто хибно вважає, що таким чином знищує не тільки непотрібні рештки, а й покращує врожайність, при цьому не враховуючи, що завдає значної шкоди довкіллю та своєму здоров’ю.

В пік осіннього спалювання повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Крім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до знищення екосистеми.

Богодухівська міська рада нагадує, що за спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 № 105, на об’єктах благоустрою зеленого  господарства, зокрема, забороняється:

  • вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;
  • спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яким внесено зміни до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання складає:

  • для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн);
  • для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).

Будьте відповідальними, подбайте про майбутнє,

не завдавайте шкоди навколишньому середовищу та власному гаманцю!« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь