Щодо проставлення штампу у зв'язку зі зміною назви вулиці

Дата: 22.10.2021 13:30

Фото без описуНормативно-правовими актами, які регулюють питання у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб в Україні, є Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (далі – Закон) та постанова Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру».

Положеннями частини тринадцятої та чотирнадцятої статті 6 Закону встановлено, що у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Такі відомості за бажанням особи вносяться безоплатно до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання / перебування.

Також, пунктом 16 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 далі – Правила), передбачено, що у разі прийняття рішення про добровільне об’єднання територіальних громад, сіл, селищ, міст, добровільне приєднання до об’єднаних територіальних громад, про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), адміністративно-територіальних одиниць, а також про інші зміни в адміністративно-територіальному устрої зміни до реєстру територіальної громади вносяться на підставі відповідних актів із збереженням попередніх даних та подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи ДМС з передачею інформації до Єдиного державного демографічного реєстру відповідно до Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207.

При цьому, слід звернути увагу на те, що сам механізм внесення інформації про перейменування  вулиць до паспорта громадянина України Правилами не визначений.

З огляду на вищевикладене, на думку ДМС, у разі звернення особи з питання щодо внесення до паспорта громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року відповідної інформації у зв’язку з перейменуванням вулиці, працівником органу реєстрації нижче штампу реєстрації місця проживання проставляється новий штамп реєстрації місця проживання із внесенням до нього актуальної інформації зі збереженням попередніх даних про дату реєстрації місця проживання особи.