Богодухівська міська рада

Харківська область

Електронний підпис – найзручніший засіб для користування цифровими сервісами або е-документообігом

Дата: 28.07.2021 12:42
Кількість переглядів: 321

Фото без описуНа території Харківської області реалізується державна політика, запроваджена Міністерством цифрової трансформації України, та розвиток регіональної політики зокрема у сфері розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян, у сфері доступу громадян та бізнесу до публічних послуг онлайн тощо.

Урядом прийнято низку законодавчих актів, якими внесено у правове поле України поняття електронного підпису.

Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини пов’язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів регулюються Законом України «Про електронні довірчі послуги» що визначено статтею 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Інформацію про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають, можна отримати в Довірчому списку, який опубліковано на офіційному веб-сайті Центрального засвідчувального органу (https://czo.gov.ua/ca-registry, https://czo.gov.ua/trustedlist).

З метою реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу, тощо Міністерство цифрової трансформації України підготувало відеоблог про електронний підпис.

Кожен може безкоштовно переглянути вищезазначений влог на платформі «Youtube» за посиланням.

Електронний підпис – це один з основних засобів ідентифікації людини і цифровий помічник у світі онлайн-послуг. З е-підписом можна підписувати документи, користуватися державними сервісами зі свого смартфона чи комп’ютера будь-де і будь-коли. Без черг, папірців та поїздок до держустанов чи банків.

З відео можна дізнатися, які є види е-підписів та яка між ними різниця, показано на прикладах, як ними користуватися, проводиться навчання з підписування документів та перевірки підпису на них онлайн на сайті Центрального засвідчувального органу.

Ще більше про е-підпис можна дізнатися з безкоштовного освітнього серіалу на платформі Дія. Цифрова освіта https://cutt.ly/qnIwNy2.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь