Богодухівська міська рада

Харківська область

Щоб уникнути трагедії на воді

Дата: 22.06.2021 14:42
Кількість переглядів: 338

 Найбільш корисний відпочинок влітку - це відпочинок на воді. Але відпочиваючи завжди треба пам’ятати про безпеку. Адже тільки з початку 2021 року в Україні на водних об’єктах загинуло 273 особи.

         Випадки різні, але наслідки жахливі - гинуть люди. Тож, щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

         Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в літніх таборах відпочинку, вдома, у дитячих садочках. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

         правильний вибір та обладнання місць купання;

         навчання дорослих і дітей плаванню;

         суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

         постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

         Купатися треба у призначених для цього місцях, на обладнаних пляжах, інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані з засміченням дна водойми скляними і металевими предметами. Діти до 12 років допускаються в воду тільки у супроводі дорослих.

         Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

         Існують правила безпечної поведінки на воді. До них належить заборона запливати за буйки, не пірнати у незнайомих місцях, не випливати на судновий хід і не наближатися до суден, не гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї тощо), не плавати на надувних матрацах, не заходити у воду у нетверезому стані.

         Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу, повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого; спасти вплав одночасно кількох людей неможливо.

         Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, які паралізують волю людини, що пливе; водорості, що сковують рухи плавця.

         Тому звертаємося до Вас з  проханням: відпочиваючи, дотримуйтесь заходів безпеки. Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо. Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне –безпечним!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь