Богодухівська міська рада

Харківська область

2024 рік

Шановні мешканці громади! Дорогі богодухівці!

 

 

Надаю до вашої уваги звіт про діяльність за 2024 рік.

          Як міський голова, в своїй роботі я керуюся Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної  інформації»,  постановами Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями  голів обласної та районної державних адміністрацій, Регламентом Богодухівської міської ради.

Богодухівська міська територіальна громада утворена 20 червня 2020 року, складається 78 населених пунктів, загальна площа території  – 1160,3 км². Кількість населення Богодухівської міської територіальної громади становить 32760 чол. На території громади утворено 10 старостинських округів.

Третій рік повномасштабної війни вкотре перевірив нас на міцність, витримку та здатність працювати разом задля перемоги.

Мій звіт – це звіт про роботу всієї нашої громади. Можемо з упевненістю сказати, що наша громада не лише вистояла, а й змогла досягти значних здобутків. Бо у час війни ми стали єдиним цілим у підтримці Збройних Сил України, ми всі разом продовжуємо працювати, виконувати свої завдання, незважаючи на всі виклики воєнного стану. Сумлінна праця і підтримка армії – це основний наш внесок у Перемогу!

 

Перш за все, хочу подякувати кожному, хто захищає нашу державу, нашу громаду на фронті.  Сил їм і якнайшвидшої Перемоги, яка неодмінно буде!

 

Дякую жителям громади, волонтерам, всім, хто допомагає і підтримує Збройні Сили України, хто проявив добро та співчуття і подав руку допомоги внутрішньо переміщеним особам, надавши їм прихисток від війни.

 

ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

 

Депутатський склад Богодухівської міської ради восьмого скликання у 2024 році представляли 6 депутатських фракцій від політичних сил:

 

Фракція

Кількість депутатів

«Успішний Харків»

9

«Блок Світличної - Разом»

7

«Слуга народу»

6

«Батьківщина»

3

«Європейська солідарність»

3

Позафракційні

5

 

Головною формою роботи депутатів є сесійна діяльність. Протягом 2024 року було проведено 11 сесій міської ради. Явка депутатів на сесійні засідання склала 73,5% .

На пленарних засіданнях депутатами ухвалено 1024 рішення.

 

Земельні питання

774

У галузі медицини

8

Комунальні питання

52

Бюджетні питання

14

У галузі освіти

25

Соціально-еклномічний розвиток

19

Соціальний захист

19

Питання оборони

49

Правове і кадрове забезпечення

22

Інші

42

 

 

У 2024 році депутатами прийнято та працювало 16 Програм, під дію яких сесією міської ради виділялися відповідні кошти.

 

У міській раді у звітному році функціонували п’ять постійних депутатських комісій:

•         Постійна комісія з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту (голова – Валерій Галас);

•         Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку (голова – Сергій Панов);

•         Постійна комісія з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток історичного середовища та благоустрою (голова – Анатолій Рисцов);

•         Постійна комісія з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, інфраструктури та енергозбереження (голова – Андрій Бабенко);

•         Постійна комісія з гуманітарних питань та соціального захисту населення (голова – Ірина Повойко)

Проведено 17 засідань постійних депутатських комісій міської ради, на яких попередньо розглядалися проєкти рішень; офіційних звернень депутатів міської ради не надходило.

Депутати Богодухівської міської ради проводили зустрічі та особистий прийом виборців, були активними учасниками підготовки та проведення пам’ятних заходів.

 

Виконавчий комітет

З початку 2024 року  проведено 22 засідань виконавчого комітету міської ради  (11 – чергових та 11 – позачергових), за результатами яких  прийнято                 1558 рішення. Усі заплановані питання розглянуто, також прийнято рішення з життєво необхідних для громади питань у сферах житлово-комунального господарства, соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, земельних відносин, житлової політики тощо.

 

 

 

 

БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

 

Надходження до бюджету станом на 31.12.2024 Богодухівської територіальної громади за 2024 рік склали 574,9 млн.грн. Виконання бюджету за 2024 рік становить 106%.

Структура надходжень до бюджету Богодухівської ОТГ за  звітний період 2024 року складає:

-         доходи загального фонду –333,8 млн. грн.

-         доходи спеціального фонду  - 10.9 млн. грн.

Фото без опису-         міжбюджетні  трансферти  -  230,2 млн. грн.

 

 

Найбільшу питому вагу доходної частини складає податок на доходи фізичних осіб -58,0 % у загальному обсязі доходів. По цьому джерелу  надійшло -191,1 млн.грн., при плані – 179,7 млн.грн., виконання склало -107,0 %.

Темп росту надходжень податку на доходи фізичних осіб у порівнянні з відповідним періодом 2023 року становить 101,1 %.

 

Найбільші суми податку на доходи фізичних осіб за звітний період становлять:

«Управління  освіти молоді та спорту»- 22,0 млн.грн.,

ТОВ МК «М’ясний» -20,9 млн.грн.,

КНП «Богодухiвська ЦРЛ -9,9 млн.грн.,

ТОВ « Салтівський м’ясокомбінат» -11,3 млн.грн.

Фото без опису

 

 

Другу складову бюджету територіальної громади складає єдиний податок – 16,0% у загальному обсязі доходів єдиного податку при плані - 49,9 млн грн, фактично надійшло –51,6 млн.грн., виконання склало -104,0 %. По даному податку рахується борг в сумі 3,0 млн.грн.

Надходження по рентній платі за спеціальне  використання лісових ресурсів складає -6,7 млн.грн., при плані -5,2 млн.грн., виконання склало -129,0%.

 

Надходження по рентній платі за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату (крім рентної плати за користування надрами в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України), що зараховується до місцевих бюджетів складає -7,9 млн.грн., при плані – 7,7 млн.грн., виконання склало 103,0%.

 

Надходження по акцизному податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (пальне), з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пальне) з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів: складає – 21,0 млн.грн., при плані –19,8 млн.грн., виконання склало -106 %.

 

Надходження податку на майно складає -97,8 млн.грн., при плані -93,4                млн. грн., або -105,0 %, в т.ч.

-         по платі за землю складає 34,5 млн.грн., при плані 32,1 млн.грн., виконання склало-107,5 %, податковий борг по даному податку складає 4,4 млн.грн.;

-         по податку на нерухоме майно складає 11,7 млн.грн., при плані               11,3 млн.грн., виконання склало-104,0% податковий борг по даному податку складає 710,4 тис.грн.

Фото без опису-         по транспортному  податку складає 0,05 млн.грн., при плані 0,5 млн.грн., виконання склало-100%

Відділом фінансів Богодухівської міської ради проводиться тісна робота з Державною податковою службою України та платниками податків щодо надходжень до бюджету громади. На протязі звітного періоду проведені заходи, щодо нарахування та сплати податкового мінімального зобов’язання. Нарахування МПЗ склало 1,7 млн.грн., сплачено -1,9 млн.грн.

Контролюється нарахування та сплата податку за використання земель ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств. Нерозподілені земельні ділянки та не витребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної, міської ради  передаються в оренду для використання за цільовим призначенням. По даному податку надходження склали 4,3 млн.грн.

 

Видаткова частина бюджету виконана на 76,5%, в тому числі по загальному фонду на 94,5%, спеціальному – 36,3%.

 Видатки  протягом звітного періоду проводились в межах бюджетних призначень і в  першочерговому порядку спрямовувалися на виплату заробітної плати з  нарахуваннями,  проплату за спожиті енергоносії та  інші   витрати.  Заборгованості по заробітній платі працівникам бюджетних установ, проплаті за спожиті енергоносії та інші соціальні виплати немає.

 

Структура видатків за 2024 рік

 

Фото без опису

 

Структура видатків

 

ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

 

Економічний розвиток громади залишається одним із ключових напрямів роботи місцевої влади, адже від стабільного функціонування економічної сфери залежить добробут мешканців, якість надання послуг, відновлення та перспективи майбутнього зростання. Упродовж року наша громада демонструвала стійкість, адаптуючись до викликів часу та використовуючи власні ресурси для зміцнення економіки.

 

Основними пріоритетами роботи в цьому напрямі стали впровадження енергозберігаючих технологій, модернізація транспортної та комунікаційної інфраструктури, а також створення сприятливих умов для малого і середнього бізнесу. Кожна з цих сфер є не лише основою для стійкості громади, але й важливим чинником майбутнього зростання, формування нових робочих місць, залучення інвестицій та підвищення конкурентоспроможності громади.

 

Агропромисловий комплекс

Під впливом економічних та логістичних труднощів, аграрії Богодухівщини переорієнтувалися на вирощування маржинальних культур, таких як соняшник та ріпак, і у 2024 році їхнє виробництво зросло на 8% завдяки розширенню посівних площ і підвищенню врожайності.

Скорочено виробництво озимої пшениці.

У цілому врожайність зернових культур, незважаючи на посушливі погодні умови, знизилась не суттєво і склала   45,8 ц/га проти  49,8 ц/га у 2023 році. Сільськогосподарські товаровиробники під урожай наступного року посіяли озимих зернових майже на рівні осіннього посіву під урожай 2024 року. На сьогодні більшість сходів знаходиться у задовільному стані.

Зберігається тенденція щодо розширення площ посівів проса та сорго, як перспективних культур для отримання прибутку при низькій собівартості виробництва.

Для підтримки невеликих господарств, в обробітку яких знаходиться менше 500 га землі, за сприяння та інформаційної підтримки Богодухівської міської ради протягом року надавалася гуманітарна допомога посадковим матеріалом та добривами.

На території громади 3 підприємства утримують сільськогосподарських тварин на високому технологічному рівні: ТОВ СП «РОДІНА», ТОВ  ФГ «ШУБСЬКЕ», ПП «КОВЧЕГ-А».

У порівнянні із минулим роком, як результат проведеної роз’яснювальної роботи,  значно покращилась ситуація щодо розрахунків сільськогосподарських підприємств за оренду землі з власниками земельних часток (паїв). Середня сума виплати за один гектар орендованих земель -  4376,70 гривень.

Для забезпечення ефективного використання земельного фонду комунальної власності станом на 20 грудня  поточного року Богодухівської міською радою укладено 354 договори оренди землі з розміром орендної плати 3-12%, всього на суму 364 597,17 грн.: із них – із юридичними особами 329 договорів на суму 296 531,66 грн., із фізичними – 25 договорів, на суму 68 065,48 грн.; 5  додаткових угод до договорів оренди з розміром орендної плати 4-12% на суму 161 811,99 грн.12 договорів оренди  за результатами торгів на суму                     312 146,19 грн.

 

Промисловий комплекс

 

Сьогодні наші підприємства – це не лише економіка, а й тилова фортеця, що забезпечує необхідне для фронту та мирного життя. Перш за все, це відноситься до підприємств харчової  промисловості, яких у громаді 6:                                                                      ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор»,  ТОВ «Богодухівський молзавод»,                 ТОВ «Салтівський м’ясокомбінат», ТОВ  «МК «М’ясний», ТОВ «ЛЕКОРНА» та ТОВ «Добросмак».

У 2024 році промисловий комплекс відігравав важливу роль у забезпеченні економічного розвитку громади та наповненні бюджету. На жаль, через відсутність сировини три роки поспіль не відновлював сезонне виробництво ПрАТ «Первухінський цукрозавод».

Попри всі виклики, у промисловому комплексі громади збережені робочі місця, відновлено ланцюги постачання і навіть відкрито нові можливості збуту. Надходження до міського бюджету громади від промислового комплексу в порівнянні з минулим роком зросли на 19%.

Серед проблем галузі - зростання витрат на логістику, дефіцит робітничих кадрів, зокрема чоловічих професій.

 

Енергозабезпечення та енергонезалежність

 

На сьогоднішній день зростає вплив чинників, що спонукають до енергозбереження, серед яких: значні тарифи  на енергоресурси  та їх підвищення, перебої з постачання електроенергії.

Тому міською радою вживалися заходи щодо зменшення споживання енергоносіїв та заміну їх на альтернативні.

Підприємства критичної інфраструктури громади забезпечені альтернативними джерелами живлення (бензиновими та дизельними генераторами).

Продовжуємо забезпечувати енергетичну стійкість громади. Встановлення сонячних електростанцій (на сьогодні їх вже 19) – це крок до енергетичної незалежності та сталого розвитку нашої громади, що особливо важливо в умовах енергетичних викликів. За  кошти  міського бюджету у 2024 році закуплені та встановлені 5 сонячних установок для власного споживання, а саме:

- 2 комплекти для закладів освіти (КЗ «Богодухівський ліцей №3 та                                            КЗ «Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості») (1189,3 тис.грн.);

- 1 комплект для  Центру надання адміністративних послуг (600,0 тис.грн.);

- 1 комплект для КЗ Богодухівської міської ради «Міський будинок культури»  (600,0 тис.грн.);

- 1 комплект для поліклінічного відділення КНП  Богодухівська  ЦРЛ (600,0 тис.грн.).

 Також з бюджету громади виділено кошти в сумі 6 млн.600 тис.грн. на придбання 12 комплектів енергозберігаючого обладнання безперебійного живлення, з яких: 1 - для адмінбудівлі по пл. Соборності, 2,  1 - для КЗ «Дитяча школа мистецтв ім. В.Т. Борисова», 10 - для установ і закладів освіти.

Переведено на альтернативне опалення КЗ «Богодухівський ліцей №2», розроблені проєкти на заміну зношених твердопаливних котлів в навчальних закладах:  КЗ  «Богодухівський ліцей №1», КЗ «Богодухівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №5 «Ялинка»,  КЗ «Богодухівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «Теремок» на загальну суму 720,0 тис.грн.

 

Сьогодні можемо вже підвести деякі підсумки нашої роботи щодо забезпечення енергетичної стійкості громади.

Загальна сума зекономлених коштів за весь період використання сонячних електростанцій по підприємству КП «Богодухіввода» станом на грудень 2024 року складає 6 млн. грн. за генерацію 856, 9 тис. кВт.

По КНП Богодухівська центральна районна лікарня частка «зеленої» електроенергії, виробленої сонячною електростанцією, становить 20% від загального споживання за рік.

          Враховуючи значні результати, досягнуті завдяки впровадженню альтернативних джерел енергії, такі як економія коштів, сталість тарифу на водопостачання та підвищення енергетичної незалежності громади, робота над розвитком «зеленої» енергетики триватиме і в наступному році. Ми продовжуватимемо збільшувати частку відновлюваної енергії, розширювати використання енергоефективних технологій і впроваджувати нові проєкти, спрямовані на зміцнення енергетичної стійкості нашої громади.

         

Транспорт і зв’язок

 

Мережа міських та приміських автобусних маршрутів загального користування Богодухівської міської ради складає 17 маршрутів і на сьогодні охоплює головні вулиці міста, забезпечує сполучення сільських населених пунктів з центром громади.

КП «ГОСПОДАР» Богодухівської міської ради, як тимчасовий перевізник працює на 12 приміських та 3 міських автобусних маршрутах.

Перевезення пасажирів на 2 міських та приміському маршруті загального користування  «Богодухів-Кручик» забезпечує  ФОП Тарасенко О.М.

Мережа поштових відділень АТ «Укрпошта» протягом року не змінилася. На сьогодні працюють 5 стаціонарних та 5 пересувних відділень поштового зв’язку. 

Компанія ТзОВ «Міст Експрес Пошта» у поточному році додатково відкрила 2 відділення у м. Богодухові, що покращує логістичну інфраструктуру громади. Ці відділення забезпечують швидку доставку товарів, документів, посилок як у межах країни, так і за її межами.

ТОВ «НОВА ПОШТА» у поточному році також додатково відкрила 2 відділення поштового зв’язку в м.Богодухові і на сьогодні в громаді працює 15 відділень та 12 поштоматів.

У м.Богодухові діє відділення компанії «Делівері», яка забезпечує послуги вантажних перевезень та доставки.

Надання послуг широкосмугового доступу до мережі Інтернет та передачі даних у громаді забезпечують:

•         Інтернет-провайдер ТОВ «Радіо-лінк»;

•         Центр телекомунікацій №321 Харківської філії ПАТ «Укртелеком»;

•         Телекомунікаційна група Vega;

•         ТОВ «НПК ХОУМ-НЕТ».

 

Розвиток ринку внутрішньої торгівлі

 

Внутрішня торгівля  забезпечила споживчий ринок громади широким асортиментом промислової і продовольчої продукції.

Протягом року торговельна мережа постійно змінювалася. Відкрито 3 магазини, в тому числі 2 супермаркети:  «Посад» та «Рулька»; закрито також 3, з них 2 – у сільській місцевості. Станом на 20 грудня  2024 року на споживчому ринку громади  працювало   225  підприємств роздрібної торгівлі та 18  - громадського харчування.

Розширюється мережа пунктів швидкого харчування. На сьогодні в м. Богодухові їх налічується 13, з яких 1 відкрито у поточному році.

 

Розвиток малого та середнього бізнесу

 

На частку малого та середнього бізнесу припадає до  75% від усіх зайнятих в громаді працівників.

У громаді здійснюють діяльність понад 300 підприємств малого та середнього бізнесу (без урахування відділень банків та  бюджетних установ). 115, або 38%, -  становлять  фермерські господарства.

Протягом року кількість юридичних осіб не змінилася. Спостерігається тенденція щодо незначного скорочення чисельності фізичних осіб-підприємців. В основному, призупиняють підприємницьку діяльність особи, які досягли пенсійного віку. При цьому,  кількість фізичних-осіб підприємців громади в порівнянні з минулим роком  суттєво не змінилася і складає близько 1200 осіб.

Серед ключових проблем на сьогодні підприємці відзначають скорочення замовлень, проблеми з логістикою, дефіцит робочої сили, зниження купівельної спроможності громадян.

 

 

 

Грошові доходи населення та заробітна плата

 

На підприємствах громади, по яких проведено моніторинг, рівень заробітної плати склав 13417 грн., що на 12% вище, ніж у минулому році. Зростання заробітної плати в основному відбулося за рахунок підвищення мінімального рівня заробітної плати на законодавчому рівні.

Середній розмір пенсії по громаді зріс на 8% і  складає 4341,42 грн.

Станом на 01 грудня  2024 року  заборгованість із виплати заробітної плати  в бюджетних установах та комунальних підприємствах громади  відсутня.

З метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, узгодження інтересів працівників та роботодавців підприємствами, установами та організаціями громади укладаються колективні договори щодо прийнятих сторонами зобов’язань. Протягом 2024 року  міською радою було проведено повідомну реєстрацію  51 колективного договору, а їх загальна кількість досягла 167. 

 

Публічні закупівлі

 

Одним із ключових інструментів раціонального використання бюджетних коштів є прозорі тендерні процедури. Проведення публічних закупівель через електронну систему дозволяє забезпечити конкуренцію серед постачальників, отримати найкраще співвідношення ціни та якості товарів, робіт і послуг, а також уникнути непрозорих рішень.

У 2024 році громада досягла значних результатів у цій сфері. Завдяки тендерним процедурам вдалося заощадити 4 664 тис.грн. бюджетних коштів, які були спрямовані на вирішення інших першочергових потреб громади, таких як підтримка закладів освіти, медицини, покращення інфраструктури та соціального захисту населення.

 

 

Всього

закупівель

в тому числі

відкриті

торги і запит

цінових

пропозицій

Заощаджено

коштів від 

використанням

ЕСЗ

Структура 

Догово

рів, шт

на суму,

тис.грн

Догово

рів

на суму,

тис.грн

 тис.грн

Виконавчий комітет

284

30544,1

9

21015,9

415,0

Відділ культури і туризму

203

7986,5

7

4029,5

276,9

Управління освіти, молоді та спорту

421

37449,4

19

18874,5

1161,4

КНП Богодухівська ЦРЛ

41

15635,5

17

5450,4

673,7

КНП "ЦПМСД" (центр первинної медичної допомоги)

120

6610,7

24

4185,4

349,3

Відділ соц.захисту населення

15

 

0

0,0

0,0

КЗ "ЦНСП БМР" (терцентр)

92

551,0

0

0,0

0,0

КП БОГОДУХІВВОДА

87

26763,9

12

20213,6

512,8

КП ГОСПОДАР

495

25717,8

22

17988,6

1274,7

 

 

 

 

 

 

Разом по міській раді

1 758

151 259

120

91 758

4 664

 

 

 

ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ ТА ВІДНОСИНИ

 

У Богодухівській громаді діють ряд програм, спрямованих на регулювання земельних відносин:

  • Програма розвитку земельних відносин та оновлення містобудівної документації на місцевому рівні по Богодухівській міській раді на 2023-2027 роки;
  • Програма охорони навколишнього природного середовища населених пунктів Богодухівської міської ради Харківської області                     на 2024–2027 року;
  • Програму боротьби з карантинними організмами на території Богодухівської міської територіальної громади на 2024- 2026 роки

 

Управління земельними ресурсами

Протягом 2024 року Відділом земельних ресурсів та захисту довкілля виконавчого комітету Богодухівської міської ради розроблено 774 проєкти рішень міської ради, з них:

 

Фото без опису

 

Проведено нормативно-грошову оцінку шести земельних ділянок:

  • 4 несільськогосподарського призначення загальною площею 0,045 га нормативно-грошова оцінка яких становить 107,7 тис. грн.
  • 1 для розміщення будівель підприємств нормативно-грошовою оцінкою 3 938, 3 тис. грн.
  • 1 для рибогосподарських потреб – 1 076, 6 тис. грн.

 

Передано сільськогосподарським підприємствам в користування на умовах оренди земельні ділянки загальною площею 47.4137 га.

Протягом звітного року здійснено інвентаризацію та моніторинг 86,961 га земель на предмет їх раціонального використання.

          З метою ефективного використання земельного фонду Богодухівської міської ради, створення прозорого механізму набуття права оренди на земельні ділянки комунальної форми власності, збільшення надходжень та залучення додаткових коштів до місцевого бюджету, здійснювалася робота по проведенню аукціонів для продажу права оренди щодо земельних ділянок на земельних торгах через платформу «Прозоро».

Протягом 2024 року проведено земельні торги щодо 10 земельних ділянок. При загальній стартовій цінах в сумі 162 299,18 грн продаж відбувся на суму 273 655, 19 грн.

За звітний період переукладено 1 договір оренди на земельну ділянку під об’єктами АТ «Укргазвидобування» на площі 0,1249 га з орендною платою 30 007,71 грн за рік.

Продаж вказаних земельних ділянок сприятиме додатковому надходженню коштів до місцевого бюджету.

 

З метою виявлення та профілактики порушень земельного законодавства України з січня 2024 року введена штатна одиниця головного спеціаліста з контролю за використанням та охороною земель, що суттєво вплинуло на здійснення ряду заходів щодо перевірки діяльності суб'єктів господарювання на території Богодухівської територіальної громади.

 Протягом 2024 року крім постійної роз'яснювально-профілактичної роботи з користувачами, власниками земельних ділянок, здійснено 18  виїздів у складі комісії для обстеження земельних ділянок та об’єктів водного фонду з метою врегулювання земельних спорів та скарг землекористувачів.

Внаслідок проведеного моніторингу земельних ділянок на території Богодухівської міської ради встановлено факти порушення земельного законодавства України  орендарями та землекористувачами, по яким прийнято рішення відповідно з чинним законодавством та повернуто кошти до місцевого бюджету  в сумі 148,5 тис. грн.

 

МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА

 

Розпочаті роботи з наповнення Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд у складі Єдиної державної  електронної системи у сфері будівництва. Так як в наявності оновлена картографічна основа м. Богодухів, тому на сьогодні верифіковано 150 вулиць та завантажені матеріали по 14088 будівлях по м. Богодухів. 

Продовжувалась робота з розробки генерального плану забудови з планом зонуванням території населеного пункту міста Богодухів, а саме розділу «Історико-архітектурний опорний план», який направлено на розгляд консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури та туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації.

Прийняті рішення щодо розробки 3-х детальних планів територій, розроблений та затверджений 1 детальний план території, розташованої в межах м. Богодухів.

В 2025 році планується завершити розробку містобудівної документації, в тому числі і генерального плану м. Богодухів, а також розпочати розробку комплексного плану просторового розвитку території Богодухівської міської територіальної громади Богодухівського району Харківської області для подальшого наповнення Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд.

 

Комунальне майно

Протягом 2024 року проведені заходи та прийняті рішення стосовно ефективного використання комунального майна, а саме:

- затверджений Перелік об’єктів комунальної власності Богодухівської міської ради (349 об’єктів);

- затверджені Переліки першого та другого типу об’єктів оренди комунальної власності Богодухівської міської територіальної громади;

- надані дозволи комунальному підприємству «Господар» Богодухівської міської ради на списання з балансу квартир та багатоквартирних будинків, у яких розташовані житлові приміщення приватної та інших форм власності;

- Виконавчому комітету Богодухівської міської ради, комунальному підприємству «Господар», комунальному закладу Богодухівської міської ради «Міський будинок культури», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Богодухівської міської ради, КНП Богодухівська ЦРЛ Богодухівської міської ради надані дозволи на передачу в оренду майна;

- Виконавчому комітету Богодухівської міської ради, Комунальному закладу Богодухівської міської ради «Міський будинок культури» надані дозволи на передачу приміщень в тимчасове безоплатне користування;

- на виконання рішення Богодухівського районного суду Харківської області прийнято  безоплатно у комунальну власність Богодухівської  міської ради Харківської області відумерлу спадщину -  2 житлових будинки.

 

Продовжувалися роботи щодо виготовлення правовстановлюючої документації на комунальне майно, здійснювалася державна реєстрація об’єктів та передавалася до відповідних юридичних осіб. Всього закріплено на праві оперативного управління 39 об’єктів, а саме:

- за КНП «ЦПМСД Богодухівської міської ради» - 6;

-  за управлінням освіти, молоді та спорту – 6;

- за КП «Господар» - 24;

- за КП «Богодухіввода» - 3.

По інших об’єктах проводиться робота щодо Державної реєстрації.

 

 

 

Квартирний облік

Ведення квартирного обліку громадян здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства. Станом на 01.12.2024 на квартирному обліку перебуває 154 сім’ї. З них: 39 сімей  потребують поліпшення житлових умов поза чергою, 67 сімей – в першу чергу та 48 в порядку загальної черги.

У 2024 році було проведено 7 засідань житлової комісії; 7 засідань комісії з розподілу та надання житлових приміщень для тимчасового проживання ВПО у Богодухівській міській територіальній громаді. Надано житло сім’ї загиблого захисника.

У поточному році продовжувала роботу комісія з розподілу та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у Богодухівській міській територіальній громаді. На сьогодні на обліку на одержання житла перебувають 9 ВПО, надано житло з житлових приміщень фонду житла, призначеного для тимчасового проживання, 14 внутрішньо переміщеним особам.

 

Щодо пошкодженого майна

Протягом 2024 року продовжувала свою роботу комісія з питань виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд на території Богодухівської міської територіальної громади.

Комісією були проведені обстеження 112 об’єктів, які були пошкоджені та складені відповідні акти, які внесене до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна.

В 2024 році Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені або знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України на території Богодухівської міської територіальної громади було проведено 21 засідання, на яких розглянуто 74 заяви на компенсацію за пошкоджене майно: по 62 – надано компенсацію на загальну суму 1 899 916,37  грн., по 2 – призупинено, в зв’язку з ненаданням власником повного пакету документів, 8 – відмовлено, у зв’язку з тим, що на момент обстеження власником повністю проведені ремонтно-відновлювальні роботи. На даний час одинадцять власників пошкодженого майна роботи з відновлення виконали в повному обсязі.

 

«Прихисток»      

У 2024 році від власників домоволодінь подано 33 повідомлення про безоплатне розміщення 79 внутрішньо переміщених осіб на території Богодухівської міської територіальної громади. Щомісяця з 1 по 5 число власники домоволодінь подавали заяви на отримання компенсації за розміщення внутрішньо розміщених осіб. За звітний період власниками домоволодінь, які прихистили ВПО, подано 1574 заяви на компенсацію на загальну суму

1 783 459,34 грн. На даний час УВКБ ООН виплачені кошти за січень – серпень 2024 року на загальну суму 1 411 609,82 грн. Очікується виплата за інші місяці.

 

 

 

РОБОТА КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

 

2024 рік став черговим випробуванням для нашої громади, яка продовжує жити та працювати в умовах війни. У цей непростий час стабільна робота комунальних підприємств є не лише показником професіоналізму їхніх працівників, але й запорукою нашої стійкості та згуртованості.

Комунальні підприємства виконують критично важливу місію — забезпечують базові потреби мешканців, підтримують інфраструктуру та створюють безпечні умови для життя і роботи навіть у найскладніших обставинах. Ця робота потребує надзвичайної витримки, оперативності та креативності, адже виклики війни змушують нас адаптуватися до нових реалій, впроваджувати інноваційні рішення та, разом з тим, зміцнювати обороноздатність громади.

 

КП «ГОСПОДАР» Богодухівської міської ради

 

Основними завданнями  підприємства є:

- надання послуг з управління побутовими відходами;

- надання послуг з теплопостачання;

- надання ритуальних послуг;

- надання приміщень комунального майна в оренду;

- перевезення пасажирів по місту (2 маршрути) та по громаді (11 маршрутів);

- утримання в належному стані  та облаштування місць відпочинку громадян, елементів та об’єктів благоустрою на території громади;

- роботу системи відеоспостереження на території громади та на об’єктах комунальної власності;

- утримання дорожньо-мостового господарства в населених пунктах громади;

- облік об’єктів комунальної власності громади (включаючи житлові приміщення), тощо.

 

Дохід  від послуг з управління побутовими відходами  за 2024 рік склав   майже 9426,72 тис. грн. Впродовж  періоду 2024 року Комплексом прийнято на сортування з подальшим захороненням11,69 тис. тон твердих побутових відходів, що в порівнянні з 2023 роком становить 140,5%.

Дохід від реалізації вторсировини  склав 926,7 тис.грн., що більше в порівнянні з минулим   роком на 742,1 тис. грн.

Інші доходи  від господарської діяльності - надання автопослуг  - 182,2 тис. грн., в порівнянні з минулим роком  збільшились на 111,5тис.грн.

Впродовж 2024 року підприємство освоїло кошти з бюджету громади та використало власні кошти підприємства на: 

- оплату комунальних послуг –332,3 тис.грн.;

- експлуатаційне утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах громади:

          - здійснено грейдерування в 10 сільських населених пунктах громади (с.Вінницькі Івани, с.Зарябинка, с.Сінне, с.Івано-Шейчене, с.Вертіївка, c.Щасливе, с.Максимівка, с-ще Гути, с. Кручик, с.Павлівка) та п’яти вулиць міста Богодухів (вул. 8-го Березня, вул. Трудівників, вул.Піщана, вул.Лозівська, вул.Перемоги);

           - проведено ямковий ремонт вулиць у м.Богодухів (вул. Спортивна, вул. Дмитра Чернієнка, вул. Молодіжна, пл. Героїв Чорнобиля, вул. Григорія Сковороди, вул.Покровська, вул.Залужанська, вул. 8-го Мехкорпусу, вул. Дем’янівська, вул. Ярослава Мудрого, пл. Василя Каразіна, вул. Охтирська, вул. Воїнської Слави, вул. Покровська, вул. Робоча, пл. Незалежності), використано 387т. асфальтової суміші.

          - Проведено поліпшення якості доріг щебенево-піщаною сумішшю у п’яти сільських населених пунктах громади (с. Крисино, с. Івано-Шийчине, с. Вінницькі Івани, с. Губарівка, с-ще Гути) та на 7 вулицях міста Богодухів (вул. Тараса Шевченка, вул. Набережна, провулок  Гімназійний, вул. Кооперативна, вул. Покровська, вул. Молодіжна,  вул. Космічна).

- відновлено пішохідні переходи та осьові лінії шляхом фарбування за адресами: пл.Соборності, пл.Незалежності, вул. Дмитра Чернієнка.

- придбання пально-мастильних матеріалів (бензин, дизельне паливо, газ скраплений, мастильні засоби) для забезпечення роботи транспортних та технічних засобів, обладнання – 4709,5 тис.грн;

-  відновлено 29 точок мереж вуличного освітлення в населених пунктах (м. Богодухів, смт.Гути, с.Лісне, С.Карлівка, с-ще.Шарівка, с.Сазоно-Баланівка, с.Павлівка, с.Кручик, Горьківський, с. Семенів Яр, радгосп Богодухівський, с.Заброди),  відремонтовано 45 точок вуличного освітлення  об’єктів комунальної власності в населених пунктах: м.Богодухів, с. Максимівка, с. Куп’єваха, с.Гавриші, с-ще Гути, с.Лісне, с-ще Шарівка, с.Сазоно-Баланівка, с.Павлівка, с.Балабанівка, с.Кручик, с.Полкова Микитівка, с.Губарівка, с.Заброди, с.Лозова, с.Семенів Яр. Впродовж року замінено по місту Богодухів більше 400 ламп вуличного освітлення, по селах - більше 200 штук, відремонтовано 15 приладів керування освітлення, замінено більше 2-ох кілометрів електричних кабелів. На оплату електроенергії для забезпечення вуличного освітлення населених пунктів громади витрачено 3011,0 тис.грн.

- регулювання чисельності безпритульних тварин: у 2024 році відловлено 92 такі тварини. Для порівняння: у 2023 році охоплено 60 тварин.

- утримання в належному стані, улаштування, поточний ремонт дитячих, спортивних та інших майданчиків для відпочинку, які знаходяться на території Богодухівської міської територіальної громади -  124,0 тис.грн., а саме: вул.Благовіщенська,76, вул.Дерегуса,83, вул.Харківська,254, вул.Оверченка,75, вул.8-го Мехкорпуса,15, вул.Гетьмана Сагайдачного, вул.Дружби,2, вул.Чалого, вул.Млинова, вул.Лесі Українки, вул.Тараса Шевченка,64Д, вул.Лозівська-Бєляєва, вул.Лозівська,16, вул.Вишнева, вул.Українська, вул.Моргунова,23Б, вул.Покровський Подол, вул.Космічна,1/4, пл.Каразіна, вул.Покровська,110, вул.Демянівська,75/д, вул.Охтирська,27/3, вул.Загорулька, вул.Свято-Миколаївська, пров.Джерельний, вул.Генерала Нікітіна, вул.Москаленки,23, вул.Москаленки,63, пл.Соборності (центральний парк), село Семенів Яр, вул Лісова.

- придбання запасних частин до бензопил та бензокос (мотокос), газонокосарок, електропил, ланцюгів, акумуляторів, зарядних пристроїв та матеріалів для їх ремонту – 258,7 тис.грн,;

- придбання предметів ритуальної належності для облаштування місць поховання (21 намогильна споруда – 1260,0 тис.грн) та вшанування загиблих воїнів у війні з РФ (металоконструкції, фото, гільзи) 529,1тис. грн.; виготовлення ПКД на реконструкцію сектору військових поховань – 170,00 тис.грн.;

- на поховання військових – 200,8 тис.грн., утримання місць поховань на території громади – 94,7 тис.грн.;

- поточний ремонт облаштунків п’яти шахтних колодязів по вулицях населених пунктів Богодухівської міської територіальної громади (вул. Миколи Бєляєва 59а , проїзд Дачний 66, вул. Свято- Миколаївська 17, селище Максимівка вул. Дачна 27, селище Кленове  вул. Стадіонна 2);  проведення 17 лабораторних досліджень води – 155,8 тис.грн.;

- придбання комплектувальних виробів і деталей для ремонту виробничого та невиробничого обладнання, запчастин та матеріалів, інвентарю та інструментів, а також для ремонту автомобільного транспорту та іншої техніки, сервісне обслуговування  - 3019,1 тис.грн., з яких 1839,1 тис. грн. - кошти бюджету та 1180,0  тис грн. - власні кошти підприємства . Ремонт та технічне обслуговування виробничої техніки проводилися підприємством вчасно та в повному обсязі, що сприяло безперебійній роботі автопарку та виконанню поставлених задач.

- надання послуги з теплопостачання будівель ЦНАПу (вул. Молодіжна,2) та Богодухівської школи мистецтв (вул. Миколи Моргунова,5) забезпечило підприємству прибуток у розмірі 866,2  тис.грн. За рахунок використання для опалення сировини, отриманої завдяки видаленню аварійних дерев (230,5 м3), підприємству вдалося заощадити 200 тисяч гривень власних коштів. Безперебійність теплопостачання даних об’єктів здійснюється за рахунок використання генераторів.

- здійснення обліку об’єктів житлового фонду та земельних ділянок громади, виготовлення технічної документації на об’єкти та інвентаризацію земельних ділянок комунальної власності – 45,0 тис.грн.;

- придбання спеціальної техніки (гусеничний бульдозер) – 5400,00 тис.грн., що покращило умови та продуктивність праці.

- розробка проектно-кошторисної документації для об’єкту «Будівництво Комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Богодухів (перший пусковий комплекс), згідно Технічних умов тимчасового приєднання до електричних мереж електроустановок – 98,0 тис.грн.; послуг з перевірки  та обслуговування трансформаторної підстанції близько 200,00 тис. грн.

- виконання комплексу  ремонтно-будівельних робіт, які передбачають систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання на об’єкті Комплекс з управління відходами – 190,0 тис.грн., придбання будівельних матеріалів для проведення ремонтних робіт господарським способом на  Комплексі – залізобетонні конструкції (плити, кільця колодязні) –279,2 тис.грн., придбання електричного штабелера -261,7 тис. грн.

Послугою поводження з відходами охоплено місто та 33 населених пункти громади. На сьогодні кількість договорів серед населення становить 6689, в тому числі у сільській місцевості 2132 абоненти.  У порівнянні з 2023 роком  це складає106,1%. З юридичними та фізичними особами-підприємцями укладено 161 договорів, при цьому проблема щодо укладення договорів повністю не вирішена.

У 2024 рокі  комунальним підприємством «ГОСПОДАР»  на території Богодухівської громади облаштовано 4 майданчика з купольними контейнерами для роздільного збирання сміття.

З метою благоустрою власними силами виготовлено 5 дерев’яних вазонів для квітів, які прикрашали узбіччя дороги по вул. Захисників України.   Збирання листя в паркових зонах вперше у порівнянні з минулими  роками здійснювалося без залучення сторонніх організацій. Ці види робіт проводилися власними силами завдяки придбаній машині-пилососу та двом повітродуйкам. Для підвищення якості та оперативності в прибиранні територій  в грудні 2024 року придбано ще 2 повітродуйки. Протягом року систематично проводилось зачищення порослі по вул.  Харківська, ліквідація стихійних звалищ на території громади, усувалися наслідки аварій після погодних стихій.

 

КП «БОГОДУХІВВОДА» Богодухівської міської ради

 

          Надання послуг з водопостачання та водовідведення

      КП «Богодухіввода» забезпечує надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у м. Богодухові та населених пунктах громади. Діяльність КП «Богодухіввода» була спрямована на стабільне забезпечення споживачів питною водою, підвищення енергоефективності підприємства, скорочення втрат води в мережах.

    За 2024 рік КП «Богодухіввода»  були здійснені планові та аварійні роботи щодо забезпечення водопостачання:

  • ремонтів водогону  - 57;
  • складних ремонтів водогону-73;
  • ремонт веж Рожновського – 16;
  • заміна глибинних насосів – 27.
  •  

У 2024 році підприємством КП «Богодухіввода» в місті Богодухів було збудовано два нових водогони загальною протяжністю 7100 м.

Перше будівництво, яке з`єднало станцію водопостачання, що знаходиться на вулиці Воїнської Слави, та центральну районну лікарню. Це будівництво забезпечило безперебійним джерелом  питної води Центральгну районну лікарню та мешканців вулиці Індустріальної. Протяжність водогону складає 3400м. Водогін збудовано з сучасних матеріалів, а саме з поліетиленової труби діаметром 110 мм. Всі з`єднання виконані за рахунок терморезисторного зварювання, що забезпечує багаторічну експлуатацію водогону.

                        Другий водогін було побудовано на вулиці Космічній. Він з`єднує водопровід, що йде по вулиці Захисників України, та Північну станцію водопостачання. Даний водогін був побудований для забезпечення якісною водою заводу з переробки твердих відходів. Протяжність водогону складає 3700м. Водогін по вулиці Космічній виконано з поліетиленової труби діаметром 63мм. По ходу будівництва були облаштовані також оглядові колодязі та встановлена запірна арматура. Також при будівництві даного водогону були проведені роботи з проколу ділянок під дорожніми шляхами та системами комунікацій. Даний водогін є перспективним для підключення житлових багатоквартирних будинків до мережі водопостачання.

 

            Матеріали, використані у будівництві. були надані міжнародною  організацією. Всі роботи проведені господарським способом власними силами фахівців підприємства. Роботи  в такому обсязі не проводилися за часів існування підприємства. Ринкова вартість робіт складає 27 млн. 500 тис. грн., що можна вважати коштами, заощадженими для громади.

 

          В умовах агресії рф проти України, при  постійних перебоях в електромережах та відключеннях електроенергії фахівці підприємства забезпечили безперебійне електроживлення власних насосних станцій та свердловин за рахунок альтернативних джерел живлення  (сонячних станцій та дизельних генераторів), чим досягли безперебійного водозабезпечення населення, підприємств, установ, закладів медицини, соціальної сфери та інших споживачів громади.

        Як результат, раніше побудовані сонячні електростанції у 2024 році забезпечили суттєву економію витрат на електроенергію. Загалом 12 станцій згенерували 340,685 кВт·год екологічно чистої сонячної енергії, що становить фінансову економію в розмірі 3,785 млн грн.

 

        За підсумками  2024 року з міського бюджету на відшкодування різниці в тарифах виділено 14 850 тис. грн., а саме:

Електроенергія – 3 057,2 тис. грн.    

Зарплата – 8 393,3 тис грн.

ЄСВ- 1 915,3 тис.грн

Податок на користування надрами- 1 283,0 тис.грн.

ПДВ - 201,2 тис.грн.

 

Для підтримання фінансового стану підприємства виділено 854,3 тис. грн.:

- автомобіль Renault Duster - 534 тис.грн. + 450 тис.грн. фінансування Укргазвидобування ;

- відновлення дебету артезіанської свердловинної  свердловини на водозаборі Центральної районної лікарні-320,3 тис. грн.

Серед пріоритетних завдань підприємства на 2025 рік

 

Ефективність та ресурсозбереження:

  • Організація ефективної системи надання послуг населенню.
  • Впровадження заходів із ресурсозбереження у житлово-комунальній сфері.

 

Екологія та санітарний стан:

  • Підтримання належного санітарного стану об’єктів підприємства.
  • Зменшення рівня забруднення навколишнього середовища.

 

Інфраструктура водопостачання:

  • Зменшення аварійних ситуацій на водопровідній мережі.
  • Стабільне забезпечення мешканців та споживачів громади якісною питною водою.
  • Заміна башт Рожновського.

 

Модернізація систем водозабору:

  • Будівництво резервуару Північного водозабору об'ємом 1000 м³.
  • Будівництво резервуару на водозаборі вул. Воїнської Слави об'ємом 1000 м³.

 

Розвиток енергоефективності:

  • Продовження реалізації заходів із підвищення енергоефективності підприємства.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

 

Забезпечення соціального захисту населення є одним із найважливіших пріоритетів нашої громади. У непростий час, коли країна протистоїть численним викликам, ми усвідомлюємо, наскільки важливо підтримати кожного мешканця, особливо тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Протягом року Богодухівська міська рада активно працювала над розширенням можливостей соціальної допомоги, створенням комфортних умов для отримання послуг та забезпеченням адресної підтримки. Ми впроваджували нові підходи, працювали над покращенням інфраструктури та залучали додаткові ресурси для допомоги найуразливішим категоріям населення.

Забезпечення гуманітарною допомогою – це не лише питання матеріальної підтримки, а й вагомий прояв турботи про людей, які опинилися у скрутних обставинах. У часи випробувань важливо, щоб кожен мешканець громади, зокрема внутрішньо переміщені особи, відчували підтримку та впевненість у завтрашньому дні.

Міська рада забезпечила безперебійну роботу пунктів видачі гуманітарної допомоги, аби кожен, хто цього потребує, мав доступ до необхідної підтримки. Важливу роль у цій справі відіграли місцеві підприємці, які долучилися до перевезення гуманітарних вантажів, забезпечуючи їх оперативне доставлення.

Щиро дякую підприємцям за активну громадянську позицію та небайдужість. Ваша допомога стала ключовим фактором у підтримці мешканців і внутрішньо переміщених осіб нашої громади. Разом ми доводимо, що об’єднані зусилля здатні подолати будь-які труднощі.

Всього за сприяння благодійного фонду «Мережа 100% життя м. Харків» протягом 2024 року громада отримала майже 288 тисяч продуктових наборів (83 тисячі – місто і 204,5 тисяч – старостинські округи). Ця допомога стала важливим ресурсом для багатьох родин, які втратили доступ до звичних засобів забезпечення.

 

Головним напрямком роботи Відділу соціального захисту населення є досягнення соціального благополуччя населення громади, яке в умовах дії воєнного стану в Україні залежить перш за все від наших воїнів-захисників. Тому питання надання соціальних гарантій Захисникам та Захисницям України залишається першочерговим у діяльності Богодухівської міської ради.

Протягом року на виконання заходів комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді було використано майже 12 млн.грн.

Зокрема, 150 мешканцям громади, мобілізованим Богодухівським РТЦК та СП, надано одноразову грошову допомогу у розмірі 50 тис.грн. кожному, всього на суму 7,5 млн.грн.

50  дітей загиблих і безвісно відсутніх учасників російсько-української війни отримували щомісячну грошову допомогу, за рік ця сума склала більше 1,5 млн.грн. 

491 тис.грн. було виплачено 64  сім’ям, чиї рідні загинули у боротьбі за незалежність України.

76 сімей одержали 228 тис.грн. до Дня пам’яті Захисників і Захисниць України.

Для облаштування місць поховань Героїв на центральному кладовищі Богодухова та в населених пунктах громади витрачено 1 млн. 650 тис.грн.

За сумлінне виконання обов’язків щодо протидії військовій агресії з боку рф членам добровольчого формування Богодухівської міської територіальної громади надано грошової допомоги на 681 тис.грн.

На виконання завдань Програми соціального захисту населення Богодухівської міської територіальної громади одноразову грошову допомогу отримали 385 мешканців громади, які опинилися у скрутній життєвій ситуації, в тому числі отримали поранення під час бойових дій, на що було витрачено майже 4,5 млн.грн.

Надається соціальна підтримка членам громадських організацій. Так, до річниці виводу військ з Афганістану допомогу одержали 6 воїнів-інтернаціоналістів. Також допомогу надано 19 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та членам їх родин (вдовам, дітям) до Дня Чорнобильської трагедії та Дня ліквідатора.

Вшановує громада і своїх довгожителів. 26 із них, яким протягом 2024 року виповнилося 90 і 95 років, разом з привітанням з ювілеєм одержали матеріальну підтримку.

Спеціалістами Відділу проведено 361 обстеження матеріально – побутових умов домогосподарств громадян, які звертаються для призначення житлової субсидії та пільг. Забезпечено призначення і виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. На сьогодні у Відділі 49 отримувачів цієї компенсації, протягом року виплачено 1 млн. 82 тис.грн.

Зроблено розрахунки та прийнято 374 рішення про надання соціальних послуг людям похилого віку та особам з інвалідністю, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

Відповідно до чинного законодавства надано допомогу на поховання 57 громадян.

З метою реалізації заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми та жорсткому поводженню з дітьми було організовано 4 засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті Богодухівської міської ради, опрацьовано 48 повідомлень про факти насильства в сім’ї.

          Розглянуто 118 заяв та повідомлень про перебування сімей/осіб у складних життєвих обставинах, за результатами яких прийнято 32 рішення про необхідність надання соціальних послуг громадянам за рахунок бюджетних коштів.

Проведено 6 засідань опікунської ради при виконавчому комітеті Богодухівської міської ради, на яких розглянуті питання доцільності призначення опікуна над недієздатною особою та інші, що стосуються соціального захисту цієї категорії.

5 одиноких осіб, які опинилися у скрутній життєвій ситуації, влаштовано до інтернатних установ.                           

Організовано санаторно-курортне лікування і відпочинок 15 осіб у санаторно-курортних закладах Харківської області.

10 осіб з інвалідністю по зору І групи  одержували 50% знижку на оплату за електроенергію, послуги з водопостачання і водовідведення.

Забезпечено безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян автомобільним транспортом на міських  маршрутах.

Також здійснюються виплати за пільговий проїзд залізничним транспортом та відшкодування знижки на абонентську плату за користування телефоном окремим категоріям громадян.

 

Соціальний захист дітей

 

Захист прав дітей є одним із головних завдань нашої громади, адже діти – це наше майбутнє, і від того, наскільки ефективно ми підтримуємо їх сьогодні, залежить завтрашній день суспільства. Упродовж року служба у справах дітей докладала максимум зусиль для забезпечення безпеки, соціального захисту та гармонійного розвитку кожної дитини, яка потребує допомоги.

Робота з сім'ями, попередження складних життєвих обставин, підтримка дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, стали ключовими напрямами діяльності служби. У цей складний час особливо важливо не лише реагувати на виклики, а й створювати умови, де права кожної дитини будуть захищені.

На території громади функціонують 2 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 13 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 прийомні сім’ї, в яких 5 дітей та 1 особа, з числа дітей, позбавлена батьківського піклування, а також 3 родини патронатних вихователів, в яких протягом року перебувало 18 дітей.

Під опікою/піклуванням у громаді - 53 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі 5 із статусом внутрішньо переміщених осіб.

Загалом із 62 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що знаходяться на первинному обліку Служби у справах дітей, 60 - влаштовано до сімейних форм виховання, а 2 – до Гадяцького вищого професійного аграрного училища на повне державне забезпечення.

Протягом 2024 року одна дитина усиновлена подружжям, громадянами України. Правовий статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, отримали 10 дітей, які були влаштовані до сімейних форм виховання.

На жаль, 62 дитини протягом року знаходились на обліку Служби у справах дітей як такі, які перебували в складних життєвих обставинах. Це на 12 дітей більше, ніж торік. Із них 45 поставлено на облік у звітному році. Після проведення комплексної роботи з батьками та досягнення позитивних змін                   24 дитини було знято з обліку.

У цьому році подано до суду 8 позовів щодо позбавлення  батьківських прав 8 батьків по відношенню до 12 дітей. Судом вже винесено 4 рішення щодо позбавлення батьківських прав 4 батьків по відношенню до 5 дітей, решта – в процесі розгляду.

В умовах воєнного стану 2234 дитини отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів,  в тому числі 2231 - внаслідок психологічного насильства та 3 – поранення.

Забезпечується систематичне проведення засідань  Комісії з питань захисту прав дитини, де розглядались питання доцільності позбавлення батьків батьківських прав, призначення опікуна/піклувальника над дитиною, влаштування та вибуття дітей із сімейних форм виховання тощо. Всі рішення прийняті в  інтересах дітей.

 

КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ГРОМАДИ

 

Культура – це душа нашої громади, її унікальна ідентичність та джерело натхнення для кожного мешканця. Упродовж року, сповненого викликів і випробувань, культурне життя стало не лише засобом збереження традицій, а й потужним об'єднавчим фактором, який сприяв зміцненню нашого духу та віри у спільну мету.

Протягом року заклади культури стали осередками, де вшановується героїзм наших захисників і захисниць, а пам’ять про загиблих гідно береже кожна ініціатива, кожна творча подія.

У бібліотеках, закладах культури створено куточки пам’яті, організовано виставки, присвячені пам’яті воїнів, які полягли за незалежність України. Проведення тематичних заходів, читань і концертів сприяло вихованню у підростаючого покоління поваги до історії, гордості за своїх земляків та готовності продовжувати їхню справу.

Для задоволення культурних, дозвіллєвих та інформаційних потреб   населення у громаді діє Міський будинок культури та 28 сільських клубів-філій, 30 бібліотек Комунального закладу «Публічна бібліотека», Богодухівський краєзнавчий музей, Богодухівська школа мистецтв  ім. В.Т. Борисова.

У звітному  періоді на видатки галузі «Культура» було спрямовано 30  342,9 тис. грн.

Сьогодні клубні працівники громади направляють свою роботу на відкритість і доступність, приділяють увагу  національно-патріотичному вихованню, організації дозвілля дітей і молоді, залученню учасників різних вікових категорій до культурно-мистецької діяльності.

У клубних  закладах  діє  150  творчих колективів, з них 76 - дитячі. На сьогодні 3 колективи мають почесні звання «аматорський народний»,  4 - «аматорський зразковий».

         Протягом року клубними працівниками громади  проведено майже 1500 культурно-мистецьких заходів в режимі онлайн та офлайн: державні, народні та професійні свята,  пам’ятні та  ювілейні дати.

 Мистецькі колективи  та окремі виконавці клубних закладів взяли участь у 48 різножанрових конкурсах та фестивалях, 85 учасників  стали беззаперечними переможцями або лауреатами та отримали відзнаки.

  В умовах воєнного стану в Україні  працівники культури ведуть боротьбу з ворогом на культурному фронті. До Міжнародного  дня миру  творчі  колективи  клубних закладів громади  провели максимально   важливу роботу  під гаслом «Розлітайтеся по світу, мирні голуби!»- флешмоби, мистецькі акції, виставки та конкурси малюнків, ігрові програми, творчі вітальні з виготовлення поробок- символів миру тощо.

  Бібліотеки громади обслуговують понад 14 тисяч користувачів різних категорій та вікових груп, для яких протягом року провели понад 700 різноформатних соціокультурних заходів в онлайн- та офлайн-режимах,  присвячених державним та народним святам, життю та творчості видатних людей, а також  3 презентації  нових книг харківських та місцевих прозаїків і поетів.

Працівники та користувачі бібліотек взяли участь у 14 різнорівневих конкурсах, де стали переможцями та лауреатами у  різних  номінаціях.

Завдяки  участі у проєктах «Валізка з книжками»,  «Польська полиця в Україні» та «Німецька полиця у нашій бібліотеці»,  започаткованих Українським інститутом книг, бібліотеки отримали нові книги.

Продовжувалася робота з оновлення бібліотек, що позитивно позначилося як на кількості читачів, так і на якості заходів у цих бібліотеках.  У 2024 році такі приємні зміни  відбулися  у  Матвіївській та Вінницько-Іванівській сільських бібліотеках-філіях.

Екскурсоводом Богодухівського краєзнавчого музею проведено 50 тематичних онлайн-розповідей з історії Богодухівської громади, систематизовано та складено історичну довідку про село Полкова-Микитівка, яка ввійде до 25-го тому Енциклопедії Сучасної України.

Відеоекскурсія «Гутянський цукровий завод», підготовлена працівниками музею та бібліотеки, здобула почесне ІІІ місце в обласному молодіжному конкурсі «Відкриваємо Харківщину».

На п’яти  відділеннях Богодухівської школи мистецтв: фортепіанному, народному, вокально-естрадному, хореографічному та образотворчо-мистецькому- навчається 319 учнів, із них 55 - безоплатно, відповідно до  статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту». Школа фінансується на 90% з бюджету громади, решта - за рахунок батьківської плати. Незважаючи на складність проведення занять в режимі онлайн, викладачами школи підготовлені та обговорені 23 методичні доповіді, проведено 20 відкритих уроків. Протягом року учні школи взяли участь у 41 фестивалі та конкурсі, де здобули 138 перемог.

 

НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

 

Ефективне надання адміністративних послуг – це основа прозорого управління, довіри громади до влади та комфорту кожного мешканця. Упродовж року ми працювали над вдосконаленням цього напрямку, щоб зробити послуги доступнішими, зручнішими та якіснішими для кожного.

Впровадження сучасних технологій, розширення спектра послуг, удосконалення умов роботи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та розвиток дистанційного обслуговування дозволили громадянам отримувати необхідну допомогу швидко й ефективно. Особливу увагу приділено підтримці соціально вразливих категорій населення та тимчасово переміщених осіб.

Центр надання адміністративних у 2024 році спрямував свою роботу задля задоволення потреб населення та забезпечення отримання адміністративних послуг для мешканців району. 

Фото без описуЗа 11 місяців  2024 року через Центр було надано 33 881 послуг, а саме:

 

За поточний період близько 14 тисяч консультацій, що належать до компетенції Управління.

Фактично в Центрі надається 288 послуг, враховуючи послуги місцевого значення.

Завдяки впровадженню у 2024 році «Єдиного вікна для ветеранів війни та членів їх сімей», особам цієї категорії тепер не доводиться довго збирати довідки, ходити місцевими установами та стояти в довгих чергах. Вони мають можливість отримати комплекс необхідних їм адміністративних послуг в одному місці за мінімальну кількість відвідувань.

 

ОСВІТА

 

Освітня галузь нашої громади у 2024 році продовжила працювала в умовах безпрецедентних викликів воєнного стану. Попри небезпеку, перебої з електропостачанням та онлайн-формат навчання, наші педагоги й учні продемонстрували справжню незламність, цілеспрямованість і бажання досягати нових висот.

Завдяки злагодженій роботі освітніх закладів, підтримці громади та впровадженню сучасних технологій, нам вдалося забезпечити безперервність освітнього процесу та створити умови для розвитку кожної дитини.

Це рік, який показав, що жодні обставини не можуть зламати силу знань, віри у майбутнє та прагнення до нових звершень.

У Богодухівській міській територіальній громаді функціонують:

 - 16 закладів загальної середньої освіти, з них 9 ліцеїв (один з яких опорний, до його складу входять дві філії) та 7 гімназій;

- 14 закладів дошкільної освіти та 6 дошкільних підрозділів у складі закладів загальної середньої освіти;

- Центр дитячої та юнацької творчості;

- Дитячо-юнацька спортивна школа;

- Інклюзивно-ресурсний центр.

 Освітнім процесом охоплено 3177 здобувачів освіти 1-11 класів, що становить 100% від потреби. Дошкільну освіту здобувають 744 вихованці: охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою становить 100%, дітей віком від 3 до 6 (7) років різними формами навчання – 96%. Гуртки та секції у позашкільних закладах освіти громади відвідують 32 % дітей.

В 11 закладах загальної середньої  освіти та 1 закладі дошкільної освіти громади створено спеціальні умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами. У закладах загальної середньої освіти функціонує  34 класи, у яких здобувають освіту 38 учнів з ООП. У закладі дошкільної освіти міста  функціонує 2 групи з інклюзивним навчанням, у яких здобувають дошкільну освіту 2 вихованці з ООП. Для забезпечення надання якісних освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами на території Богодухівської громади функціонує  Комунальна установа «Богодухівський інклюзивно-ресурсний центр» (ІРЦ). Фахівцями ІРЦ упродовж року забезпечувалося систематичне здійснення консультативно-методичного супроводу інклюзивного навчання та педагогічних кадрів, які працюють з дітьми з ООП у закладах освіти.

 

Освітні досягнення

Попри нескінченні виклики сьогодення, освітяни громади продовжують забезпечувати ефективну діяльність закладів освіти в умовах воєнного стану. Так, у 2024 році, завдячуючи наполегливій праці педагогів у надскладних умовах, ми маємо 7 переможців обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад,                                      1 переможця обласного етапу Фестивалю ораторського мистецтва та 1 переможця Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації «Історія і державотворення».

З 25 листопада по 16 грудня 2024 року проведено ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад 2024/2025 навчального року. Олімпіади проведено з                                   6 навчальних предметів: української мови та літератури, правознавства, історії, англійської мови, географії та біології. Всього у ІІ етапі взяли участь 53 учні.

Найбільше призових місць посіли учні КЗ «Богодухівський ліцей № 3» – 15,  КЗ «Богодухівський ліцей № 2» – 14, КЗ «Богодухівський ліцей № 1» – 9.

За результатами рішення журі 10 учнів закладів загальної середньої освіти Богодухівської міської територіальної громади візьмуть участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із 6 навчальних предметів.

 З 3 по 10 грудня 2024 року проведено І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Одну роботу з відділення екології та аграрних наук учня 10 класу КЗ «Богодухівський ліцей № 2» було рекомендовано до захисту на обласному етапі.

У листопаді 2024 року проведено ІІ етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 88 учнів 3-11 класів. Учні закладів освіти громади – переможці ІІ етапу візьмуть участь в обласному етапі XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 За результатами навчання у 2023/2024 навчальному році 326 випускників                9-х класів отримали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти (з них                         28 з відзнакою) та 136 випускників 11¬-х класів отримали свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти  (з них 23 нагороджено медалями: 19 золотими та 4 срібними). 

 

Третій рік поспіль на базі КЗ «Богодухівський ліцей №3» було організовано роботу тимчасового екзаменаційного центру, де майбутні абітурієнти з різних регіонів мали змогу скласти національний мультипредметний тест (НМТ).

З метою створення безпечних умов для учасників тестування,  раціонального використання часу без відволікання на повітряні тривоги та здійснення відеоспостереження у поточному році НМТ було проведено у захисній споруді ліцею. Для цього за кошти міського бюджету було створено всі необхідні умови, а саме:

- придбано 33 ноутбуки та 3 веб-камери для здійснення відеоспостереження;

-  облаштовано 4 умовні аудиторії по 15 робочих місць, 1 резервне місце та 1 місце для старшого інструктора;

- виконано роботи з монтажу додаткових точок живлення, електричного освітлення, створено локальну комп’ютерну мережу, встановлено спліт-систему, здатну регулювати мікроклімат приміщення та створювати комфортні умови для наших абітурієнтів;

- облаштовано приміщення для перебування учасників тестування під час перерви.

Цього року тимчасовий екзаменаційний пункт прийняв 443 учасники тестування.

 

Упродовж 2024 року успішно пройшли сертифікацію 9 вчителів. Одним із основних напрямків роботи ЦПРПП є співпраця із КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» з питань підвищення кваліфікації педагогічних працівників Богодухівської МТГ за освітніми програмами. Упродовж жовтня - листопада 2024 року для 160-ти педагогів, які забезпечують реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти Нової української школи у 2024/2025 навчальному році (керівників, заступників та вчителів ЗЗСО Богодухівської МТГ), було організовано та проведено навчання. Для 7 вчителів, які викладають у 7-х класах Нової української школи, проведено супервізію консультантами Комунальної установи «Богодухівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» (ЦПРПП).

  Одним з пріоритетних напрямків діяльності освітньої галузі є створення сприятливих умов для всебічного розвитку учнівства та молоді громади. Завдяки співпраці міської ради з Дитячим фондом UNICEF на території громади у приміщенні  Центру дитячої та юнацької творчості працює мультифункціональний центр «Спільно». Це безпечний простір, де працюють професійні педагогічні працівники, аніматори та психологи, які проводять з дітьми творчі заняття, грають з ними в розвиваючі ігри, надають психоемоційну підтримку. У такий спосіб діти дошкільного та шкільного віку отримують доступ до освітніх заходів та корисного дозвілля під час війни. Крім того, на базі закладів освіти КЗ «Богодухівський ліцей №2», КЗ «Богодухівський ліцей №3», КЗ «Гутянський ліцей» відкрито Цифрові освітні центри «СпівДія заради дітей» – безпечні простори для розвитку та психосоціальної підтримки дітей громади, одним із пріоритетних напрямків яких є подолання освітніх втрат та розривів. Заклад дошкільної освіти № 5 «Ялинка» у співпраці із Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» бере участь у реалізації проєкту «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій  та раннього відновлення в Україні» в рамках СПІЛЬНО – програми Дитячого фонду ООН (UNICEF). Це особливо актуально сьогодні, коли в країні запроваджено воєнний стан і наші діти змушені навчатися дистанційно.

У 2024 році для забезпечення безперешкодного доступу до освіти учням вразливих категорій усіх закладів загальної середньої освіти Богодухівської громади у користування передано 230 ноутбуків та 326 хромбуків, наданих Представництвом дитячого фонду ООН (UNICEF). Крім того, за підтримки UNICEF було відремонтовано підвальне приміщення КЗ «Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості», яке забезпечує функцію найпростішого укриття цивільного захисту та використовується для організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

 

 Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти і спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та професійної діяльності. Саме тому освітній процес у Центр дитячої та юнацької творчості побудований з урахуванням здібностей, інтересів, ціннісних орієнтацій та суб’єктивного досвіду дітей, що надає можливість їм реалізувати себе у різних сферах творчої діяльності.  Як результат, у 2024 році  вихованці  Центру здобули  23 перемоги у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і конкурсах та 56 перемог в обласних.

 

Розвиток фізичної культури і спорту

Підтримують високий моральний дух громади і наші спортсмени, юні і досвідчені. На Богодухівщині активно розвиваються такі види спорту як  волейбол, футбол, футзал, легка атлетика, бокс та кікбоксинг. Свідченням цього  є численні перемоги вихованців Дитячо-юнацької спортивної школи у змаганнях та турнірах міського, районного, обласного та міжрегіональних рівнів. Зокрема, юні вихованці відділення футзалу є двократними переможцями Кубку України (U-14). Міська аматорська футбольна команда «НІКА-СМК», створена у поточному році, посіла друге місце в обласному Чемпіонаті з футболу серед аматорів сезону 2024 року.

На належному рівні підтримується стан футбольного поля на міському стадіоні «Колос».

За підтримки благодійного фонду Дениса Парамонова було відремонтовано спортивну залу приміщення Комунального закладу «Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості». Богодухівська громада отримала сучасну спортивну залу єдиноборств, що відповідає європейським стандартам. Завдяки цій ініціативі у Богодухові вперше було проведено матчеву зустріч з боксу між збірними командами Харківської, Полтавської та Сумської областей.

 

Одним з пріоритетних напрямків у житті громади є розвиток молодіжної політики. З метою розвитку молодіжного руху при Богодухівській міській раді створено Молодіжну раду, яка у тісному зв’язку із учнівським самоврядуванням закладів загальної середньої освіти громади постійно організовує та проводить різноманітні заходи, тренінги, акції.  Наразі Молодіжна рада спільно з молоддю громади, освітянами та представниками місцевої влади бере участь у проєкті «Шкільна молодь громади: restart залучення до відновлення».

 

Для забезпечення повноцінного функціонування закладів та установ освіти у 2024 році з міського бюджету виділено 231 790,4 тис. грн.

У першу чергу кошти спрямовуються на виплату заробітної плати працівникам 183 316,7 тис. грн. та оплату енергоносіїв 19 480,0 тис. грн.

З метою сталого функціонування закладів та установ освіти громади, розвитку їхньої матеріально-технічної бази з міського бюджету виділено                      12 075,2 тис. грн. Для якісного забезпечення освітнього процесу в умовах дистанційного навчання упродовж року для закладів освіти придбано 5 ноутбуків та  20  багатофункціональних пристроїв (БФП) на загальну суму 345, 0 тис. грн., а також послуги з доступу в режимі on-line до електронного засобу навчального призначення «Навчально-дидактичний мультимедійний матеріал» для закладів загальної середньої освіти вартістю 1 098,9 тис. грн.

 

З метою збереження здоров’я учасників освітнього процесу, створення багатофункціональ0ного, сприятливого, комфортного та безпечного освітнього середовища для їхнього повноцінного і якісного розвитку упродовж 2024 року:

- виконано роботи за проєктом «Монтаж автоматичної системи протипожежного захисту, об’єктової системи оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій на об’єкті, системи керування евакуюванням людей на об’єктах: КЗ «Крисинський ліцей» та КЗ «Богодухівський ЗДО (ясла-садок) №8 «Казка»» на загальну суму 1 174,339 тис. грн.;

- встановлено систему блискавкозахисту у таких закладах:                                                   КЗ  «Богодухівський ліцей №2»;  КЗ «Гутянський ліцей»;  КЗ«Крисинський ліцей»;  КЗ «Полково-Микитівський ліцей»; КЗ «Губарівська гімназія»;                                                          КЗ «Богодухівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 6 «Дзвіночок»;                              КЗ «Богодухівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «Теремок» на загальну суму  798.1 тис. грн.;

- проведено вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій елементів горищ та покрівлі, що забезпечують І групу вогнезахисної ефективності у закладах дошкільної та загальної середньої освіти на суму  379,3 тис. грн.;

- проведено доукомплектування захисних споруд цивільного захисту, які перебувають на обліку в Управлінні освіти, молоді та спорту, майном та обладнанням у відповідності до Наказу Міністерства внутрішніх справ України                          від 09 липня 2018 року № 579, зареєстровано в Міністерстві юстиції України                           30 липня 2018 року за № 879/32331,  на суму 1 004,5 тис. грн.; 

- проведено капітальний ремонт частини підвального приміщення                                 КЗ «Гутянський ліцей»  на суму 1 338,2 тис. грн.

 

З метою забезпечення енергоживлення закладів освіти громади у разі  відсутності електропостачання та економії бюджетних коштів на оплату енергоносіїв, упродовж 2024 року придбано та встановлено два комплекти  сонячних установок для власного споживання у КЗ «Богодухівський ліцей №3» та КЗ «Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості», загальною вартістю 1 200,0 тис. грн.

З метою подальшого енергоощадження у закладах освіти громади наразі проводиться закупівля 10 комплектів енергозберігаючого обладнання для забезпечення безперебійного живлення у закладах загальної середньої освіти,                      дошкільної та позашкільної освіти, загальною вартістю 5 206,65 тис. грн

 

Усі заклади освіти громади були вчасно підготовлені до нового                          2024/2025 навчального року та забезпечені усім необхідним, в тому числі генераторами, для безперебійної роботи в осінньо-зимовий період.

 

РОБОТА МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ

 

Третій рік воєнного стану став серйозним викликом для медичної сфери нашої громади, проте він продовжив гартувати її та підкреслив важливість спільної роботи заради життя і здоров’я кожного мешканця.

У 2024 році ми доклали максимум зусиль, щоб забезпечити безперебійне функціонування медичних закладів, підтримати медичних працівників та створити умови для надання допомоги як цивільному населенню, так і вимушеним переселенцям і військовослужбовцям.

У 2024 році на медичну сферу громади спрямовано з місцевого бюджету понад 30,5 млн. грн.

 

 З 01.10.2024 року у Богодухівській центральній районній лікарні відкрито відділення реабілітації на 30 ліжок, яке повністю забезпечено фахівцями: лікарями фізичної та реабілітаційної медицини, фізичними терапевтами, ерготерапевтами, психотерапевтами,  психологом, логопедом, масажистами.

Зважаючи на те, що контрактування за  даним пакетом буде тільки з 01.01.2025 року, фінансування заробітної плати спеціалістам у сумі 1,5 млн грн. забезпечила Богодухівська міська рада. Оснащене  відділення за рахунок  співпраці   з благодійними фондами та організаціями:

  • БО БФ «Допомога дітям – Злагода» разом з німецькою  ГО  «Друзі України» (FREUNDE DER  UKRAINE lN)   забезпечили відділення  сучасними ліжками, матрацами, тумбочками, стільцями. 
  • БФ «Вітберт Хілфі» та БО «Допомога дітям – Злагода»    допомогли забезпечити реабілітаційним спортивним комплексом, вертикалізаторами, ролаторами, ходунками різних розмірів та ортезами  верхніх і нижніх кінцівок (більше 100 шт.), палицями, милицями.

Для закупівлі необхідного обладнання  (бруси та східці для навчання ходи) з бюджету громади додатково виділено 260 000 грн.

Лікарня отримала і перші поставки обладнання з  МОЗ України – шведську стінку з набором брусів.

Всього КНП «Богодухівська ЦРЛ» отримала благодійної допомоги на суму 11 923, 2 тис. грн. та автомобіль FIAT DUCATO 40 MAXI XLB 2013 року випуску. Серед іншого:

 

Лікарські засоби

3 587 719,00

Вироби медичного призначення

2 532 325,00

Дезинфекційні засоби

83 720,00

Засоби індивідуального захисту

134 978,00

Медичне та реабілітаційне обладнання

3 184 889,00

Продукти харчування

27 472,00

Господарчі товари та м'який інвентар

1 108 962,00

Заміна сантехніки та каналізаційних труб

1 263 143,00

 

Найбільшу частку благодійної допомоги надав  БФ «Прем'єр Уржанс Інтернаціональ», який провів ремонтні роботи, і постійно забезпечує лікарню господарськими товарами.

Завдяки Меморандуму із БО «100% життя» щомісячно на лікарню завозяться набори продуктів для харчування хворих  (по 150 шт. на місяць).

Велику допомогу продуктами харчування  надає  ГО Народна самооборона Львівщини.

Незважаючи  на зменшення пологів в Харківській  області в  три рази, в тому числі в Богодухівській громаді, Богодухівська міська рада постійно забезпечувала заробітною платнею  працівників  акушерсько-гінекологічного відділення, що дало змогу забезпечувати якісну  медичну допомогу жінкам, породіллям,  дітям та зберегти медичний персонал.

                                                

Всього для забезпечення діяльності КНП «Богодухівська ЦРЛ» з міського бюджету виділено 23 253, 344 тис. грн. З них:

 

Оплата праці

6 595 000 грн.

Предмети, матеріали . обладнання та інвентар

838 365 грн.

Медикаменти та перев’язувальні матеріали

761 100 грн

Продукти харчування

526 500 грн.

Оплата послуг( крім комунальних)

1 942 579 грн.

Оплата комунальних послуг

11 203 300 грн.

Виплата пенсії і допомоги

450 000 грн.

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування (ноутбуки, сонячні панелі)

936 500 грн.

 

 

 

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» обслуговує

35 905 чол., в т.ч. дорослого населення – 30 666 чол., дитячого – 5 239 чол. Серед них: міського населення – 17 518 чол., сільського – 18 387 чол.

Протягом 2024 року КНП «ЦПМСД» продовжував активну роботу по укладенню декларацій про медичне обслуговування з населенням. Наразі з сімейними лікарями та лікарями-педіатрами КНП «ЦПМСД» укладено 30 645 декларацій.

Протягом 2024 року здійснено 62 115 відвідувань, в т.ч. дітей – 13 415. Здійснено відвідувань на дому – 293, в т.ч. дітей – 92.

 

Флюорографічно обстежено 9 232 осіб. Обстежено на гіпертонічну хворобу 6325 осіб, 293 – нововиявлених. В денному стаціонарі проліковано 1963 осіб.

Сімейними лікарями на амбулаторних прийомах проводилася інформаційно-роз`яснювальна робота з пацієнтами щодо необхідності проведення вакцинації.

У 2024 році було вакциновано від гострої респіраторної хвороби COVID-19 - 114 особи; проти дифтерії та правця – 1867 дорослих; дітей-1184.

Заклад в повному обсязі забезпечений вакцинами. В закладі наявна вакцина Комірнаті, в кількості 24 дози.

На «Д» обліку в закладі перебуває 819 онкохворих осіб. Отримують безкоштовно наркотичні засоби – 13 осіб.

На обліку в КНП «ЦПМСД» перебуває 32 хворих на рідкісні (орфанні) захворювання, які отримують безкоштовні ліки.

 

Станом на 23.12.2024 року для забезпечення діяльності КНП «ЦПМСД» виділено коштів з місцевого бюджету у сумі 7 291,045 тис. грн. З них:

 

Придбання предметів та матеріалів, в тому числі

ПММ

1 138,120 тис.грн

881,711 тис.грн

Придбання вакцин, медикаментів та виробів медичного призначення

338,0 тис.грн

Оплата послуг (крім комунальних)

994,138 тис.грн.

Оплата комунальних послуг

1 129,876 тис.грн

Придбання дров

885, 715 тис.грн

Соціальне забезпечення населення (безкоштовні медикаменти, вироби медичного призначення та наркотичні засоби)

2 804,146 тис.грн

Адміністративний збір

1 050 грн.

 

Отримано фінансування від НСЗУ, в розмірі 21 843,044 тис. гривень, використано 21 976, 332 тис. гривень. Дані кошти використовуються на виплату заробітної плати та нарахувань на неї.

Протягом року було проведено поточні ремонти в наступних закладах:

  • ФП Петропавлівка
  • АЗПСМ Крисино
  • ФП Первухинка
  • АЗПСМ Павлівка
  • АЗПСМ Шарівка

Виплата заробітної плати та оплата комунальних послуг проводиться вчасно та в повному обсязі.

 

 

СПРИЯННЯ СИЛАМ ОБОРОНИ, ВЗАЄМОДІЯ З ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ ТА ОБОРОННА РОБОТА

 

У час, коли наша країна проходить через найважчі випробування своєї сучасної історії, Богодухівська громада є частиною великої загальнонаціональної боротьби за свободу, незалежність та територіальну цілісність. Для нашої громади це не лише виклик, а й обов’язок, який ми гідно виконуємо.

 

Оборонна робота та підтримка Сил оборони є пріоритетом, що визначає нашу спільну мету – забезпечення надійного тилу, зміцнення обороноздатності та допомога тим, хто на передовій стоїть на захисті держави. Упродовж року ми об'єднали зусилля всіх жителів громади, підприємців, волонтерів та місцевого самоврядування для реалізації важливих ініціатив, спрямованих на підтримку наших захисників і захисниць.

          Всього на підтримку Сил безпеки та оборони за 2024 рік з бюджету Богодухівської міської територіальної громади спрямовано         74 млн.грн, що становить 22,4 % від власних бюджетних надходжень.      

 

Сприяння діяльності правоохороних органів

Безпеку та правопорядок в громаді забезпечує Богодухівський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Працівниками  відділу поліції  на належному рівні виконуються обов’язки щодо забезпечення охорони публічного порядку під час проведення  заходів на території громади. Завдяки вжитим заходам порушень публічного порядку під час їх проведення не допущено.

З метою попередження проявів тероризму та екстремізму, вчинення терактів, працівники Богодухівського районного відділу поліції забезпечують охорону об’єктів життєзабезпечення та  інших особливо важливих об’єктів, які розташовані на території громади.

Налагоджена тісна взаємодія Богодухівської міської ради та Богодухівського районного відділу поліції  ГУ Національної поліції в Харківській області щодо вирішення питань забезпечення публічної безпеки і порядку, прав і свобод громадян та проведення роботи з профілактики злочинності  на території громади.

Рішенням Богодухівської міської ради від 16.02.2024 №7121-VIІІ затверджено Комплексну Програму профілактики злочинності та правопорушень на території Богодухівської міської територіальної громади  на 2024-2026 роки.

Для реалізації завдань Програми міською радою виділено кошти на загальну суму 3 498,3  тис. грн. у розрізі:

1. Придбання службових автомобілів – 2 од. на суму 1 868, 4 тис. грн.

2. Придбання засобів GPS-навігації на суму 5 000,0  грн.

3. Придбання паливно-мастильних матеріалів на суму 155 000,0  грн.

4. Придбання квадрокоптера та обладнання до нього на суму – 284 900,0  грн.

5. Проведення професійно-практичної підготовки працівників – 25 000,0  грн.

6. Придбання   джерел   безперебійного    живлення,   зарядних станцій – 500 000,0  грн.

7. Придбання однострою, поясного та тактичного спорядження – 600 000,0  грн.

8. Придбання пневмоконструкції надувної палатки – 60 000,0  грн.

Рішенням Богодухівської міської ради від 05.04.2024 №7278-VIІІ затверджено  Програму щодо захисту державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності України та протидії тероризму на території Богодухівської міської територіальної громади на 2024-2025 роки.

Для реалізації заходів Програми  з міського бюджету виділено  кошти  у формі субвенції на суму 1 600 000,0  грн. на придбання спеціалізованих транспортних засобів для  Управління Служби безпеки України  в Харківській області.

 

Сприяння Силам оборони України

В умовах повномасштабної військової агресії рф проти України першочерговим завданням Богодухівської міської ради  та її виконавчого комітету в 2024 році була допомога Силам оборони України.

На підтримку Збройний Сил України, інших військових формувань з міського бюджету у 2024 році було виділено 49 304 427,0  грн.

У 2024 році прийнята міська Програма посилення обороноздатності і безпеки держави та сприяння матеріально-технічному забезпеченню  Збройних Сил України на 2024-2025 роки, в межах якої загалом на рік було передбачено

5 100 000,0  грн.

Відповідно до Програми територіальної оборони Богодухівської міської територіальної громади на 2024-2025 роки, затвердженої рішенням Богодухівської міської ради від 22.12.2023 №7034 –VIII,  у 2024 році фінансування заходів територіальної оборони громади, у тому числі забезпечення ДФТГ, профінансовано на суму 44 918 527,0   грн.

Рішенням  сесії  Богодухівської міської ради від 21.12.2022 № 5866- VIІІ   затверджено Програму місцевого значення з мобілізаційної підготовки та підтримки заходів щодо виконання  військового обов’язку, проведення приписки громадян до призовної дільниці, призову громадян  на строкову військову службу, військову службу за контактом на території Богодухівської міської ради на 2023-2024 роки.  Для реалізації завдань цієї програми у 2024 році Богодухівською міською радою була надана субвенція Богодухівському РТЦК та СП в сумі 133,0 тис.  грн.

 

Мобілізаційна робота та військовий облік

Мобілізаційна робота у Богодухівській міській територіальній громаді організована відповідно до ст. 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», ст. 15 Закону України «Про оборону України», ст. 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів». Нормативно-правові акти, необхідні для організації та ведення військового обліку громадян України є, в наявності.

Проводилась перевірка  стану військового обліку та функціонування системи військового обліку на підприємствах, установах, організаціях та в старостинських округах громади.

Результати перевірок заносились до журналу обліку результатів перевірки стану військового обліку.

 

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій

Протягом року проводилась робота щодо сприяння у забезпечені техногенної та пожежної безпеки на території громади.

Відповідно до Цільової Програми розвитку цивільного захисту Богодухівської міської територіальної громади на 2024 – 2026 роки для реалізації завдань Програми виділені  кошти в сумі 777 720,0 грн., а саме:

- для Богодухівського районного управління ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (підтримка матеріально-технічної бази)  надана субвенція в сумі 622 000,0 грн.;

- перепрограмування та технічне обслуговування систем оповіщення – 9600,0 грн.;

- облаштування пунктів незламності – 21 120,0 грн.;

- придбання засобів забезпечення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт (квадрокоптер – 1 шт.) – 125 000,0  грн.;

У 2024 році проведено поповнення місцевого матеріального резерву міської ради для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру згідно з номенклатурою на суму 435,24 тис. грн, зокрема: бензин – 5,0 тон, дизельне пальне – 3,0 тони.

Належним чином підготовлені 12 Пунктів незламності у приміщеннях міського будинку культури, районного управління ДСНС, 5 закладах загальної середньої освіти та у 5 адміністративних приміщеннях старостинських округів, пункти обігріву у приміщеннях 15 закладів  освіти, адміністративних приміщеннях старостинських округів.

Всі Пункти незламності  забезпечені генераторами, приладами опалення,  запасами води, їжі, пального, засобами освітлення,  мережевими подовжувачами,  медичними аптечками, ліжками та іншим.

Спільно з фахівцями Богодухівського районного управління Головного управління ДСНС України у Харківській  області проведені щоквартальні перевірки  захисних споруд цивільного захисту на території громади. Протягом року включено до фонду захисних споруд цивільного захисту: ПРУ – 1 шт., найпростіше укриття – 1 шт.

Здійснено капітальний ремонт 2 захисних споруд цивільного захисту:  1 протирадіаційного укриття та 1 найпростішого укриття на загальну суму 2 326 162,0  грн.

З метою запобігання виникненню пожеж на території населених пунктів і в екосистемах поблизу них, а також оперативного реагування у разі їх виникнення  створені підрозділи місцевої пожежної охорони.

Для підрозділу місцевої пожежної охорони СФГ «Промінь» Богодухівської міської територіальної громади  в 2024 році  отримано від міжнародної організації «Програма розвитку ООН» нове обмундирування – захисні костюми, взуття пожежника, каски пожежника, рятувальні пояси та інш. на загальну суму 233696,0 грн.

Проведено 10 засідань міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (4 планових, 6 позапланових) за результатами яких прийняті відповідні рішення щодо недопущення на території громади надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

 

Робота зі зверненнями громадян. Організаційна та інформаційна діяльність

 

Богодухівським міським головою у січні-листопаді видано 214 розпоряджень з основної діяльності, 50 – з адміністративно-господарських питань.

З початку 2024 року до міської ради надійшло та зареєстровано 6638 документ,  відправлено 8128 документів.  Загалом обсяг документообігу у січні-листопаді 2024 року становить 14766 документ (в оригіналі), 1596 (копії), що разом нараховує 16362 документи.

Протягом січня-листопада 2024 року здійснювався контроль за виконанням  1306 документів.

Із 1306 документів, за якими здійснювався контроль, станом                                   на 01 грудня 2024 року знято з контролю як виконані 946.

Станом на 01 грудня 2024 року на виконанні перебуває 258 контрольних документи.

 

На виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування» ведеться системна робота із зверненнями громадян.

До Богодухівської міської ради у січні-листопаді надійшло 2545 звернень громадян, з них:

одержано на особистих (виїзних) прийомах у Богодухівського міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами виконавчого комітету міської ради,  старост старостинських округів, керівників структурних підрозділів міської ради та її виконавчого комітету 2303 звернень;

поштою надійшло 242 звернень;

по «телефону довіри» звернень не надходило.

Всього у зверненнях громадян порушено 2571 питання.

Найбільша кількість звернень надійшла з питань соціального захисту –           839 (32,6%). Звернення стосувались надання матеріальної допомоги на лікування, гуманітарної допомоги,  нецільової матеріальної допомоги  для придбання дров соціально незахищеними верствами населення, виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, забезпечення прав та законних інтересів дітей, встановлення піклування тощо.

Друге місце посідають звернення з питань з питань сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей - 825 (32,1%). Це питання встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, які вирішено позитивно.

Третє місце посідають  питання комунального господарства  –                            288 ( 11,2 %). У них порушувались питання ремонту  та облаштування шахтних колодязів, грейдерування та підсипки  доріг щебенево-піщаною сумішшю, водопостачання та водовідведення, видалення  аварійних дерев, їх кронування тощо.

Далі кількісно йдуть питання житлової політики – 100 ( 3,9%), транспорту і зв’язку - 91 ( 3,5 %), охорони здоров’я - 69 (2,7%),  аграрної політики і земельних відносин – 55 (2,1%), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, запобігання дискримінації - 18 (0,7%), екології та природних ресурсів  - 12  (0,5 %).

Надійшло 54 колективних звернень, повторних – 2, від учасників війни, бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни – 110, осіб з інвалідністю                    І, ІІ та ІІІ групи – 205, ветеранів праці  - 80, дітей  війни – 52, членів багатодітних сімей, одиноких матерів – 194, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – 15.

Вирішено позитивно 1725 звернень (67,8%),  надані  роз’яснення                           по 795 (31,2 %),  3 (0,12%) - припинено розгляд, 1 (0,04%) - відмовлено,                        1 (0,04%) – надіслано БРВА помилково, 20 - надіслано за належністю у відповідності до вимог чинного законодавства (0,8%) .

 

Комунікація з громадськістю. Інформування громади

Прозорість, відкритість та діалог із громадою є фундаментальними принципами роботи міської ради. У 2024 році ми активно працювали над вдосконаленням комунікацій, щоб кожен мешканець Богодухівської громади мав доступ до актуальної інформації, міг висловити свої пропозиції чи зауваження та брав участь у прийнятті важливих рішень.

Інформація про діяльність Богодухівської міської ради оприлюднюється на офіційному веб-сайті Богодухівської міської, враховуючи обмеження воєнного стану. Акаунт «Богодухівська міська рада» у мережі Фейсбук має близько 10000 читачів (наприкінці минулого року – 8000), протягом року здійснено 1857 публікацій, якими охоплено понад 1,7 млн.осіб. 9100 підписників – у інформаційного Вайбер-каналу БОГОДУХІВ|СЬОГОДНІ. Інформування здійснюється і в месенджері Телеграм  («Богодухівська міська рада ОФІЦІЙНО»). Через ці канали зв’язку здійснюється постійне інформування населення з питань діяльності міської ради та її виконавчих органів.

Через сервіс електронних петицій звернень у 2023 році не надходило.

Опрацьовано 58 запит на публічну інформацію.

 

 

Шановні колеги, друзі, земляки! Шановна громада!

 

Ось і завершується рік, який вкотре випробовував нас на міцність, згуртованість і здатність протистояти викликам. Разом ми змогли багато: підтримували одне одного, працювали на благо нашої громади, допомагали Збройним Силам України, дбали про тих, хто цього найбільше потребував.

Цінуймо й бережімо в пам’яті моменти, коли з нами були найдорожчі люди – сім’я, друзі, колеги. Ми усвідомлюємо високу ціну того, що маємо можливість жити, працювати й будувати майбутнє. На нашій Алеї – 119 портретів полеглих Героїв. Їхня самопожертва – це наш обов’язок берегти свободу, здобуту такою високою ціною. В ім’я їхньої пам’яті ми продовжуємо розбудовувати нашу громаду, створювати умови для розвитку та зміцнювати державу.

Рік, що минає, багато чого нас навчив. У 2025-й ми вступаємо мудрішими, сильнішими, із чітким усвідомленням цінності щирих почуттів, дружньої підтримки та безкорисливої допомоги. Ми продовжуємо мріяти, ставити нові цілі та працювати для нашої громади й України.

У новому році я щиро бажаю нам усім міцного здоров’я, незламної віри в нашу перемогу, сили й натхнення для нових звершень. Тільки об’єднуючи зусилля, ми зможемо досягти поставлених цілей, подолати труднощі та побудувати сильну, успішну громаду.

Нехай щира молитва захищає наш край, а віра в мирне майбутнє наповнює серця надією. Щастя, сімейного затишку, здоров’я та достатку в кожну родину!

 

Разом до Перемоги!

Зі щирою повагою,

Богодухівський міський голова                           Володимир БЄЛИЙ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.