Як отримати компенсацію за пошкоджене чи знищене майно

Дата: 04.08.2022 09:57

Фото без описуШановні жителі та особи, які завітали до нашої громади! Від початку війни дедалі більше людей покидає свої домівки через їхнє руйнування чи пошкодження.

У зв’язку з чим постає питання про порядок звернення та отримання компенсації за пошкоджене майно, якщо у особи не має доступу до застосунку ДІЯ.

?Законодавством України передбачено, що вразі відсутності застосунку ДІЯ, власник зруйнованого або пошкодженого нерухомого майна може звернутися з заявою до будь-якого Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

? Для подачі заяви власник житла повинен при собі мати такі документи:

? паспорт;

? ідентифікаційний код;

? свідоцтво на право власності на об‘єкт;

? наявність електронної пошти.

? В заяві про зруйноване чи пошкоджене майно зазначається така інформація:

? прізвище, ім’я, по батькові власника житла;

? реєстраційного номера облікової картки платника податків власника житла;

? контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти, інші засоби зв’язку;

? відомості про нерухоме майно;

? Якщо інформація про житло у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутня необхідно зазначити:

? тип об’єкта (квартира, приватний житловий будинок, садовий та дачний будинок);

? загальна площа нерухомого майна (якщо не маєте точної інформації — зазначається орієнтовна площа);

? адреса (місцезнаходження) нерухомого майна;

відомості про кількість осіб, що проживали в нерухомому майні;

? відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, фото-, відео фіксація).

Визначення шкоди та обсягу збитків здійснюється відповідно до методики, затвердженої наказом Мінрегіону, за погодженням з Мінреінтеграції.

Відповідальними за визначення шкоди та збитків за наведеним напрямом є обласні, Київська міська державні адміністрації (на період воєнного стану - військові адміністрації).

В Богодухівській громаді "Центр надання адміністративних послуг" знаходиться за адресою:

Харківська область, м. Богодухів, вул. Молодіжна, буд. 2.